Мои Конспекты
Главная | Обратная связь


Автомобили
Астрономия
Биология
География
Дом и сад
Другие языки
Другое
Информатика
История
Культура
Литература
Логика
Математика
Медицина
Металлургия
Механика
Образование
Охрана труда
Педагогика
Политика
Право
Психология
Религия
Риторика
Социология
Спорт
Строительство
Технология
Туризм
Физика
Философия
Финансы
Химия
Черчение
Экология
Экономика
Электроника

Які розміри земельних ділянок безоплатно надавалися у приватну власність для ведення особистого підсобного господарства?

П. «б» ч.1 статті 121 ЗКУ. Для ведення особистого селянського господарства - не більше 2,0 гектара;

До пункту "б". Для ведення особистого селянського господарства земельна ділянка може бути надана з урахуванням вимог ст. 33 ЗКУ, ст. 5 Закону України "Про особисте селянське господарство". Громадяни України, які до 01.01.2002 реалізували своє право на безоплатну приватизацію земельної ділянки для ведення особистого підсобного господарства в розмірі менше 2,0 гектара, мають право "доприватизувати" ділянку для ведення особистого селянського господарства у розмірі, що складає різницю між 2 га та площею вже приватизованої ділянки.

 

4. Чи можна одним державним актом посвідчити право на земельні ділянки різного цільового використання?

Постанова КМУ від 02.04.2002 р. N449 Про затвердження форм державного акта на право власності на земельну ділянку та державного акта на право постійного користування земельною ділянкою.

Зверніть увагу, що в затвердженій формі терміни вживаються в однині - назва документу "державний акт на право власності на земельну ділянку", а не "на земельні ділянки", "цільове призначення", а не "цільові призначення".

Тому однозначно вважаю, що одна земельна ділянка може мати одну загальну площу, один кадастровий номер, одне цільове призначення тощо.

ст. 373 ЦКУ 4. Власник земельної ділянки має право використовувати її на свій розсуд відповідно до її цільового призначення.

Ст 1 ЗУ Про землеустрій цільове призначення земельної ділянки - використання земельної ділянки за призначенням, визначеним на підставі документації із землеустрою у встановленому законодавством порядку.

© http://forum.liga.net/Messages.asp?did=83238

 

Роз’яснення Запорізького Держкомзему з цього питання:

На одному державному акті відображено три земельні ділянки. Цільове призначення для обслуговування жилого будинку та ведення підсобного господарства (державні акти старого зразка червоного кольору). Яким чином відчужувати: одну з цих трьох земельних ділянок, всі земельні ділянки одній особі, всі земельні ділянки різним особам?

У деяких регіонах під час приватизації земельних ділянок і видачі державного акта на право власності в державному акті невірно зазначалося цільове призначення земельної ділянки, що приватизується, і видавався один державний акт на земельні ділянки різного цільового призначення замість двох. Тобто видано дер­жавний акт на право власності на земельну ділянку для ведення особистого підсобного господарства, а фактично на ній знаходяться як рілля, багаторічні насадження, так і жилий будинок, господарські споруди, що за цільовим призначенням відносилися до земель населеного пункту.

Якщо буде встановлено, що на земельній ділянці, посвідченій державним актом на право власності для ведення особистого підсобного господарства, знаходяться жилий будинок і господарські будови, громадянину необхідно звернутися до сільської ради із заявою про приведення правовстановлюючого документа у відповідність до чинного законодавства.

Після надходження від власника земельної ділянки відповідної заяви, рада приймає рішення щодо приведення державного акта у відповідність до чинного законодавства.

Зазвичай приведення державного акта у відповідність до чинного законодавства, тобто заміна державного акта для ведення особистого підсобного господарства на два державних акти — для будівництва і обслуговування жилого будинку, господарських будівель і споруд та для ведення особистого селянського господарства відбувається при відчуженні земельної ділянки (спадок, дарування, міна, купівля-продаж, застава тощо), але постановою Кабінету Міністрів України від 02.04.2002 р. № 449 «Про затвердження форм державного акта на право власності на земельну ділянку та державного акта на право постійного користування земельною ділянкою» передбачена можливість раніше видані державні акти на право приватної власності на землю замінити на державні акти нового зразка в разі добровільного звернення громадян або юридичних осіб.

Ліцензована землевпорядна організація, до якої звернеться власник землі, на підставі рішення сесії місцевої ради переоформить державний акт старого зразка на два державних акти: для ведення особистого селянського і для обслуговування жилого будинку і господарських споруд.

Але можливість заміни одного державного акта на два із цільовим призначенням ділянок, що відповідає чинному Класифікатору обмежень та обтяжень у використанні земельних ділянок, не означає, що нотаріус може відмовити в нотаріальному посвідченні правочину щодо земельної ділянки, право власності на яку буде посвідчено державним актом на право власності для ведення особистого підсобного, а на ділянці ще знаходиться жилий будинок. Якщо державний акт підписано, видано, відсутні виправлення, він пройшов державну реєстрацію, то нотаріус може посвідчувати правочин. І вже на підставі правочину, рішення сесії землевпорядна організація відновлює межі земельної ділянки (якщо рожеві державні акти, то вони, як правило, не співпадають із зазначеними в дер­жавному акті), уточнює площу (також у більшості випадків інша, ніж зазначена в акті й право­чині), і за результатами кадастрової зйомки заповнюється державний акт для обслуговування житлового будинку і для ведення особистого селянського господарства із зазначенням цільового призначення відповідно до Класифікатора обмежень та обтяжень у використанні земельних ділянок і ЗК України (ред. 2001 р.).

Земельні ділянки, право власності на які по­свідчено одним державним актом без будь-яких проблем, можуть бути продані одній особі. У разі якщо державним актом на право власності на земельну ділянку було посвідчено право власності на декілька земельних ділянок, відчуження однієї з цих ділянок здійснюється після виготовлення державного акта, що посвідчує право власності на кожну з цих ділянок (ст. 126 ЗК України).